Blacha płaska na dach

Materiały budowlane

Blacha płaska na dach

www.ecce2011torun.pl gazomierze metrix

Blaszane pokrycia dachu są popularne od lat. Pierwszym tego typu materiałem, który zdobył popularność była blacha płaska. Rozwiązanie to do dziś sprawia wrażenie eleganckiego, a dzięki dużej prostocie pasuje zarówno do projektów nowoczesnych, jak i klasycznych. Do produkcji pokrycia dachowego tego typu wykorzystuje się blachę stalową, aluminiową lub miedzianą. W sprzedaży dostępna jest również opcja cynkowo-tytanowa.

W przypadku stali i aluminiom blacha jest zazwyczaj pokryta dodatkową warstwą antykorozyjną. Takie rozwiązanie nie jest konieczne w przypadku dwóch pozostałych typów. Blachę płaską montuje się do sztywnego poszycia, które jest najczęściej wykonane z płyty OSB i posiada dodatkową warstwę zapobiegającą wchłanianiu wilgoci. W ten ostatniej roli najczęściej wykorzystywana jest papa. Montowanie pokrycia tego typu jest stosunkowo proste, zwłaszcza wtedy, gdy postawimy na blachę wyposażoną w specjalne zatrzaski.

Wówczas pokrycie możemy położyć nawet bezpośrednio na konstrukcję dachową – sztywne poszycie nie jest niezbędne. W niektórych wypadkach nie są potrzebne nawet mechaniczne narzędzia, bo blacha posiada rąbki, które pozwalają na jej łatwe łączenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również blacha płaska wyposażona w dodatkową warstwę termoizolacyjną. Wówczas kładąc pokrycie dachu jednocześnie dbamy o odpowiednie ocieplenie budynku. Pokrycie jest tak przygotowane, by nie istniało ryzyko powstawania mostków termicznych – to dodatkowa praktyczna zaleta tego rozwiązania.

Back To Top