Dysk Google

Social Media

Dysk Google

agencje reklamowe w poznaniu

Dysk Google to propozycja firmy Google Inc., czyli twórcy popularnej wyszukiwarki internetowej. Usługa została wprowadzona przez Google 24 kwietnia 2012 roku i szybko stała się konkurencją dla innych typów chmur, dzięki temu, że była zintegrowana bezpośrednio z Google Docs oraz innymi usługami stworzonymi przez Google.

Bezpłatna wersja dysku Google zapewnia jej użytkownikom 15 gb miejsca, którą można odpłatnie rozszerzyć nawet do 30 TB. Dzięki wspomnianemu zsynchronizowaniu dysku z Google Docs bardzo szybko stała się najpopularniejszą chmurą, w której użytkownicy mogą przechowywać swoje dane. Poza możliwością wgrywania na serwery Google plików użytkownicy mają również możliwość używania pakietu biurowego (stworzonego na podobieństwo Microsoft Office).

W ramach dysku Google można więc tworzyć prezentacje, arkusze kalkulacyjne i dokumenty tekstowe, które od razu zapisywane są w przestrzeni wirtualnego dysku. Oprogramowanie Google Docs pozwala na przeglądanie plików w 15 formatach rozszerzenia (w tym najpopularniejsze .doc i .

docx oraz .ppt i .pptx) dzięki czemu stało się konkurencją dla płatnego pakietu firmy Microsoft.

Back To Top