Dysk Google

Dysk Google

11 czerwca 2018 Wyłącz przez Hanna

Dysk Google to propozycja firmy Google Inc., czyli twórcy popularnej wyszukiwarki internetowej. Usługa została wprowadzona przez Google 24 kwietnia 2012 roku i szybko stała się konkurencją dla innych typów chmur, dzięki temu, że była zintegrowana bezpośrednio z Google Docs oraz innymi usługami stworzonymi przez Google.

Bezpłatna wersja dysku Google zapewnia jej użytkownikom 15 gb miejsca, którą można odpłatnie rozszerzyć nawet do 30 TB. Dzięki wspomnianemu zsynchronizowaniu dysku z Google Docs bardzo szybko stała się najpopularniejszą chmurą, w której użytkownicy mogą przechowywać swoje dane. Poza możliwością wgrywania na serwery Google plików użytkownicy mają również możliwość używania pakietu biurowego (stworzonego na podobieństwo Microsoft Office).

W ramach dysku Google można więc tworzyć prezentacje, arkusze kalkulacyjne i dokumenty tekstowe, które od razu zapisywane są w przestrzeni wirtualnego dysku. Oprogramowanie Google Docs pozwala na przeglądanie plików w 15 formatach rozszerzenia (w tym najpopularniejsze .doc i .

docx oraz .ppt i .pptx) dzięki czemu stało się konkurencją dla płatnego pakietu firmy Microsoft.