Jak ozdobić parapet

Akcesoria do wnętrz

Jak ozdobić parapet

kwadratowe umywalki

Parapet to dość charakterystyczny element wnętrza, który przede wszystkim dedykowany jest oknom (jest ich sprytnym przedłużeniem), a rola jest bardziej dekoracyjna niż funkcjonalna. Parapety sprawiają wrażenie wykończeniowe, ciężko wyobrazić sobie przestrzeń okienną bez tych znaczących elementów. Aranżacja wnętrz bardzo mocno angażuje te fragmenty, sprawiając, że pomieszczenie wydaje się bardziej przytulne i zadbane.

Szczególnie jest to zauważalne przykładowo w doborze długości firan, które zazwyczaj kończą się wraz z dolnymi ramami okiennic. W jaki sposób można ozdobić parapet? Istnieje kilka reguł, których przestrzeganie w sprytny sposób wzbogaci każde wnętrze:

  • Wszystko zależy od rodzaju pomieszczenia. Inne dekoracje powinny zostać zaaranżowane w gabinecie, inne w łazience, pokoju dziennym, sypialni, czy kuchni.

    Większość zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, lecz warto zastanowić się przede wszystkim nad funkcjonalnością stawianych przedmiotów. Przykładowo w gabinecie świetnym elementem wzbogacającym surowo wyglądający parapet może być zegar (stylem odpowiadającym do reszty wnętrza);

  • Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby przedmioty znajdujące się na parapetach nie były przypadkowymi (codziennego użytku). Mogą to być świeczki, kwiaty.

    Warto jednak pokusić się o sprawdzenie oferty sklepów, które mocno dbają o wykończenie wnętrz. Obecnie oferują one szereg takich zdobień w rozmaitych formach, wzorach, kolorach, czy kształtach;

  • Najważniejszy jest fakt, aby okno spełniało swoją funkcję i bez problemu mogło być używane. Ciężko jest sobie wyobrazić przedmioty, które przykładowo trzeba stale przestawiać po to, aby otworzyć okno.

    Wszystko zależy od indywidualnych kwestii w zakresie funkcjonowania, mieszkania. W końcu najważniejsza jest wygoda, komfort, a przy tym poczucie estetyki.

.

Back To Top