Jak wybrać dobrą izolację?

Materiały budowlane

Jak wybrać dobrą izolację?

www.1410grunwald.com.pl wyroby z mosiądzu warszawa

W projekcie każdego domu bardzo ważne jest uwzględnić izolację cieplną budynku, gdyż dzięki niej nie tylko zatrzymamy ciepło podczas zimowych dni, ale też nasze mieszkanie znacznie wolniej będzie nagrzewało się latem. Nie tylko wpłynie to więc korzystnie na komfort użytkowania domu, ale też pomoże nam zaoszczędzić choćby na ogrzewaniu.

Jaki materiał termoizolacyjny wybrać podczas budowy domu? Na rynku istnieje spory wybór różniących się na przykład właściwościami preparatów. Najpopularniejsze są jednak wełna mineralna, polistyren ekstradowany oraz styropian.

Wełna jest elastyczna i gwarantuje wentylację ścian, ale traci swoje właściwości pod wpływem wilgoci i oznacza spory wydatek. Polistyren ekstradowany sprawdzi się z kolei właśnie w pomieszczeniach wilgotnych.

Styropian – czyli polistyren ekspandowany – również jest odporny na wilgoć, lecz jednocześnie ze względu na łatwopalność nie zaleca się ocieplać nim sufitów. Inne opcje to na przykład keramzyt czy włókna celulozowe, które są najbardziej proekologicznym materiałem izolacyjnym.

Back To Top