Kim jest najbogatsza Polka?

Firma

Kim jest najbogatsza Polka?

Co roku magazyn Forbes publikuje listę najbogatszych Polaków. Nie brakuje na tej liście kobiet, które od lat prężnie działają w biznesie. Obecnie najbogatszą Polką jest Anna Woźniak-Starak. Czy się zajmuje i jak jej się udało osiągnąć sukces? Szacuje się, że fortuna Anny Woźniak-Starak wynosi około 3,3 mld złotych.

To ogromna suma. W dużej mierze zawdzięcza ją swojemu mężowi, Jerzemu Starakowi, z którym ma wspólnotę majątkową. Jerzy Starak od roku 2000 jest właścicielem Polpharmy, która jest między innymi producentem wielu popularnych leków dostępnych bez recepty. Oblicza się, że Polpharma produkuje każdego roku produkuje około 200 milionów opakowań środków farmaceutycznych, co stanowi 5% polskiego rynku leków.

Jerzy Starak posiada prawie 65% akcji tego koncernu. Co więcej, od 2012 Jerzy Starak posiada również Polfę, która produkuje leki, takie jak Polopiryna, Etopiryna czy Ibufen. Anna Woźniak-Starak koncentruje swoją działalność wokół swojej firmy Belvedere Łazienki Królewskie. Do firmy należy prestiżowa restauracja Belvedere.

Back To Top