Najpopularniejsze rodzaje kamienia

Materiały budowlane

Najpopularniejsze rodzaje kamienia

pręty kwadratowe nierdzewne ławy fundamentowe

Kamień jest dobrym wyborem zawsze wtedy, gdy chcemy dodać elewacji elegancji i naturalnego piękna. Kamień sprawia wrażenie solidnego, zresztą taki też jest w istocie, dzięki czemu łączy względy wizualne z funkcjonalnymi. Na rynku materiałów budowlanych znajdziemy kilka rodzajów kamienia.

Czym charakteryzują się najpopularniejsze odmiany? Piaskowiec jest kamieniem łatwym w obróbce, nadaje się do szlifowania a nawet polerowania. Jeśli chodzi o estetykę, to często występuje w barwach jasnych, szarych, jasnożółtych, ale znaleźć można również odcienie czerwieni i brązu. W zależności od gęstości, może być stosowany zarówno na elewację, jak i powierzchnie narażone na intensywne użytkowanie.

Piaskowiec dobrze znosi trudne warunki atmosferyczne, przede wszystkim niskie temperatury. Granit słynie z ogromnej wytrzymałości. Dotyczy to zarówno uszkodzeń mechanicznych, jak i odporności na warunki atmosferyczne.

Granit doskonale przeciwstawia się mrozowi, jak i nie nasiąka wodą. Materiał ten doceniają również esteci, jako że na rynku znajdziemy granit w barwach wyraźnej czerwieni, głębokiej czerni, a także zieleni i wielu innych. Do tego możemy wybrać wersję ozdobioną naturalnymi wzorami.

Warto dodać, że to dość drogie rozwiązanie. Marmur – ma zazwyczaj barwę jasnoszarą lub białą. W porównaniu z poprzednikiem jest kamieniem miękkim, co jest zaletą, gdy szukamy materiału łatwego w obróbce.

Występuje w wersjach miękkich oraz twardych. Łupek jest bardzo twardy i ceniony przez osoby stawiające przede wszystkim na wyjątkową estetykę. Łupek można dostać w różnych wariantach kolorystycznych – od zieleni, poprzez purpurę a na brązie kończąc.

Ma też ciekawą fakturę.

Back To Top