Przywitanie przez podanie dłoni, cz. 1

Szkolenia

Przywitanie przez podanie dłoni, cz. 1

Nieubłagane zasady savoir vivre dokładnie określają kto i w jaki sposób powinien witać kogo jako pierwszy. Znajomość tych zasad może się bardzo przydać osobom prowadzącym interesy i chcącym uchodzić za osoby obeznane w temacie i potrafiące się dobrze zachowywać na spotkaniach biznesowych.

Ich nieznajomość nierzadko może sprawić, że wpadniemy w tarapaty. W świecie biznesu, z reguły jako pierwszy wyciąga rękę ten, kto piastuje wyższe stanowisko.

Co ciekawe zasada ta obowiązuje niezależnie od płci, to znaczy, niezależnie od tego czy wyższe stanowisko piastuje kobieta, czy mężczyzna. Jeśli natomiast spotykają się dwie osoby, które zajmują takie same stanowiska, przy czym jedną z tych osób jest kobieta, a drugą mężczyzna, to pierwsza powinna wyciągnąć rękę w geście powitania kobieta.

Jeśli natomiast spotykają się dwie osoby, które podobnie jak w poprzednim przypadku zajmują równorzędne stanowiska, mają taką samą płeć, lecz różnią się między sobą wiekiem, to jak pierwsza wita się ta osoba, która jest starsza.

Back To Top