Recykling papieru

Energetyka

Recykling papieru

https://www.lamix.pl/pl/menu/120/reczniki-papierowe.html

Na świecie produkuje się około 318 milionów ton papieru rocznie. Statystyczny Jan Kowalski zużywa rocznie około 60 kilogramów papieru. Makulatura poddana procesom recyklingu ogranicza eksploatację drewna (jedna tona makulatury pozwala oszczędzić nawet 17 drzew).

Przetwarzając papier oszczędzamy również wodę, zmniejszamyzanieczyszczenie powietrza oraz zyskujemy miejsce na wysypiskach śmieci. Powtórne wykorzystanie tony papieru to oszczędność 1476 litrów ropy i 26 tysięcy litrów wody! Produkując papier z makulatury zmniejszamy zużycie energii o 75%, redukujemy zanieczyszczenie powietrza o 74%. a ilości ścieków przemysłowych spada nawet o 35%.

Zbiórka papieru i makulatury jest prowadzona przy pomocy pojemnika oznakowanego zazwyczaj kolorem niebieskim. Co możesz wrzucić do takiego pojemnika? Wszystko co jest z papieru, czyli: gazety, książki w miękkich okładkach lub po usunięciu twardych, tekturę, worki papierowe, a nawet ścinki drukarskie. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wrzucać opakowań z zawartością, lakierowanego lub foliowanego papieru, tapet, zatłuszczonego papieru oraz artykułów higienicznych.

Back To Top