Blacha płaska na dach

gazomierze metrix
Blaszane pokrycia dachu są popularne od lat. Pierwszym tego typu materiałem, który zdobył popularność była blacha płaska. Rozwiązanie to do dziś sprawia wrażenie eleganckiego, a dzięki dużej prostocie pasuje zarówno do projektów nowoczesnych, jak i klasycznych. Do produkcji pokrycia dachowego tego typu wykorzystuje się blachę stalową, aluminiową lub miedzianą. W sprzedaży dostępna jest również opcja cynkowo-tytanowa.
W przypadku stali i aluminiom blacha jest zazwyczaj pokryta dodatkową warstwą antykorozyjną. Takie rozwiązanie nie jest konieczne w przypadku dwóch pozostałych typów. Blachę płaską montuje się do sztywnego poszycia, które jest najczęściej wykonane z płyty OSB i posiada dodatkową warstwę zapobiegającą wchłanianiu wilgoci. W ten ostatniej roli najczęściej wykorzystywana jest papa. Montowanie pokrycia tego typu jest stosunkowo proste, zwłaszcza wtedy, gdy postawimy na blachę wyposażoną w specjalne zatrzaski.
Wówczas pokrycie możemy położyć nawet bezpośrednio na konstrukcję dachową – sztywne poszycie nie jest niezbędne. W niektórych wypadkach nie są potrzebne nawet mechaniczne narzędzia, bo blacha posiada rąbki, które pozwalają na jej łatwe łączenie. Ciekawym rozwiązaniem jest również blacha płaska wyposażona w dodatkową warstwę termoizolacyjną. Wówczas kładąc pokrycie dachu jednocześnie dbamy o odpowiednie ocieplenie budynku. Pokrycie jest tak przygotowane, by nie istniało ryzyko powstawania mostków termicznych – to dodatkowa praktyczna zaleta tego rozwiązania.
Przeczytaj również: Jak urządzić pokój dla dziecka?
Przeczytaj również: Jak zaoszczędzić na mieszkanie?
Przeczytaj również: Jak umiejętnie przeprowadzić przeprowadzkę?
Polecane artykuły

Jak wykorzystywać pozytywną moc słońca?
Okazuje się, że słońce ma moc, ale można ją wykorzystać nie tylko do opalania się, ale i do tego, aby jego energia zasilała to, co tylko chcemy. Energia solarna jest obecnie czymś o czym dużo się mówi i z czego się korzysta w ramach poszerzania zasięgu energii odnawialnej w Polsce. Baterie słoneczne

Auta na wodór - przyszłość motoryzacji?
tablica rejestracyjna z własnym napisem Na razie na rynku nie znajdziemy wielu takich samochodów, a ich koszty mogą przyprawić o ból głowy, jednak zdaniem ekspertów przyszłość należy do pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zdaje się to być bowiem najlepszym rozwiązaniem dla naszego środowiska, kt