Jaka grubość bloczków z betonu komórkowego?

Bloczki z betonu komórkowego są dostępne w różnych odmianach, które oznaczają ich gęstość – a więc i właściwości termoizolacyjne. Równie ważnym elementem charakterystyki tego materiału budowlanego jest jednak także grubość. Na jaką grubość bloczków z betonu komórkowego powinniśmy postawić? Jeśli mowa o ścianach zewnętrznych budynku, wszystko zależy od tego, czy mamy zamiar wybudować ściany jednowarstwowe czy wielowarstwowe. Jeśli poza bloczkami ściana będzie się składać jeszcze z powłok izolacyjnych, wystarczy, by bloczki miały grubość maksymalnie 30 cm.
Przeczytaj również: Jak urządzić pokój dla dziecka?
W przypadku ścian jednowarstwowych warto postawić na nieco grubsze bloczki. Gdy z bloczków mamy zamiar zbudować ścianę wewnętrzną, możemy rzecz jasna postawić na znacznie mniejszą grubość. Wskazane jest użycie bloczków, których grubość nie przekracza 12 cm. Co ważne, charakteryzują się one najczęściej dużym rozmiarem, a co za tym idzie, możliwe jest szybsze wykonanie pracy.
Przeczytaj również: Jak zaoszczędzić na mieszkanie?
Jako że tempo prac ma często znaczenie zarówno dla deweloperów, prywatnych właścicieli mieszkań, jak i firmy, która wykonuje budynek, warto pamiętać, że wybór odpowiednich bloczków może mieć duże znaczenie dla szybkości powstawania budynku. Pod tym względem szczególnie praktyczne są bloczki z bokami profilowanymi na pióro i wpust. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć stosowana zaprawy w spoiwach pionowych. Bloczki tego typu możemy wybrać zarówno na ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne.
Przeczytaj również: Jak umiejętnie przeprowadzić przeprowadzkę?
W obu wypadkach znacznie przyspieszą one powstawanie budynku, bez strat jakości. Aby przyspieszyć murowanie ścian i ograniczyć zużycie zaprawy warto wybierać bloczki z wyprofilowanymi na pióro i wpust bokami – wówczas nie trzeba wypełniać spoin pionowych zaprawą.
Polecane artykuły

Jak wykorzystywać pozytywną moc słońca?
Okazuje się, że słońce ma moc, ale można ją wykorzystać nie tylko do opalania się, ale i do tego, aby jego energia zasilała to, co tylko chcemy. Energia solarna jest obecnie czymś o czym dużo się mówi i z czego się korzysta w ramach poszerzania zasięgu energii odnawialnej w Polsce. Baterie słoneczne

Auta na wodór - przyszłość motoryzacji?
tablica rejestracyjna z własnym napisem Na razie na rynku nie znajdziemy wielu takich samochodów, a ich koszty mogą przyprawić o ból głowy, jednak zdaniem ekspertów przyszłość należy do pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zdaje się to być bowiem najlepszym rozwiązaniem dla naszego środowiska, kt