Recykling papieru


Na świecie produkuje się około 318 milionów ton papieru rocznie. Statystyczny Jan Kowalski zużywa rocznie około 60 kilogramów papieru. Makulatura poddana procesom recyklingu ogranicza eksploatację drewna (jedna tona makulatury pozwala oszczędzić nawet 17 drzew).
Przetwarzając papier oszczędzamy również wodę, zmniejszamyzanieczyszczenie powietrza oraz zyskujemy miejsce na wysypiskach śmieci. Powtórne wykorzystanie tony papieru to oszczędność 1476 litrów ropy i 26 tysięcy litrów wody! Produkując papier z makulatury zmniejszamy zużycie energii o 75%, redukujemy zanieczyszczenie powietrza o 74%. a ilości ścieków przemysłowych spada nawet o 35%.
Zbiórka papieru i makulatury jest prowadzona przy pomocy pojemnika oznakowanego zazwyczaj kolorem niebieskim. Co możesz wrzucić do takiego pojemnika? Wszystko co jest z papieru, czyli: gazety, książki w miękkich okładkach lub po usunięciu twardych, tekturę, worki papierowe, a nawet ścinki drukarskie. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wrzucać opakowań z zawartością, lakierowanego lub foliowanego papieru, tapet, zatłuszczonego papieru oraz artykułów higienicznych.
Przeczytaj również: Koszty wynikające z inwestycji w elektrownie atomowe
Przeczytaj również: Emisja hałasu podczas normalnego funkcjonowania elektrowni atomowych
Przeczytaj również: Rzetelne i zrozumiałe inforacje dla obywatela
Polecane artykuły

Jak wykorzystywać pozytywną moc słońca?
Okazuje się, że słońce ma moc, ale można ją wykorzystać nie tylko do opalania się, ale i do tego, aby jego energia zasilała to, co tylko chcemy. Energia solarna jest obecnie czymś o czym dużo się mówi i z czego się korzysta w ramach poszerzania zasięgu energii odnawialnej w Polsce. Baterie słoneczne

Auta na wodór - przyszłość motoryzacji?
tablica rejestracyjna z własnym napisem Na razie na rynku nie znajdziemy wielu takich samochodów, a ich koszty mogą przyprawić o ból głowy, jednak zdaniem ekspertów przyszłość należy do pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zdaje się to być bowiem najlepszym rozwiązaniem dla naszego środowiska, kt