UE dba o środowisko?

Kilka lat temu głośno było o tak zwanym pakiecie klimatyczno-energetycznym, który wprowadziła na swoim obszarze Unia Europejska. Pakiet został przyjęty przez Parlament Europejski i przywódców krajów członkowskich UE w marcu 2007 roku.
Przeczytaj również: Koszty wynikające z inwestycji w elektrownie atomowe
Pakiet został w skrócie nazwany „3×20” – nazwa odwołuje się do jego podstawowych założeń. Na początku 2007 roku Komisja Europejska przedstawiła cele pakietu, do których należało przede wszystkim zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przynajmniej o 20% w 2020 r.
Przeczytaj również: Emisja hałasu podczas normalnego funkcjonowania elektrowni atomowych
w porównaniu do bazowego 1990 roku i o 30% zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w 2020 roku w UE (jeżeli zostało uzyskane światowe porozumienie, dotyczące redukcji gazów cieplarnianych). Poza tym Komisja Europejska zaproponowała zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w zużyciu energii końcowej do 20% w 2020 roku, w tym 10% udziału biopaliw w zużyciu paliw pędnych oraz zwiększenie efektywności wykorzystania energii o 20% do 2020 roku w porównaniu do prognozy zapotrzebowania na paliwa i energię.
Przeczytaj również: Rzetelne i zrozumiałe inforacje dla obywatela
Polecane artykuły

Jak wykorzystywać pozytywną moc słońca?
Okazuje się, że słońce ma moc, ale można ją wykorzystać nie tylko do opalania się, ale i do tego, aby jego energia zasilała to, co tylko chcemy. Energia solarna jest obecnie czymś o czym dużo się mówi i z czego się korzysta w ramach poszerzania zasięgu energii odnawialnej w Polsce. Baterie słoneczne

Auta na wodór - przyszłość motoryzacji?
tablica rejestracyjna z własnym napisem Na razie na rynku nie znajdziemy wielu takich samochodów, a ich koszty mogą przyprawić o ból głowy, jednak zdaniem ekspertów przyszłość należy do pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zdaje się to być bowiem najlepszym rozwiązaniem dla naszego środowiska, kt