UE dba o środowisko?
Kilka lat temu głośno było o tak zwanym pakiecie klimatyczno-energetycznym, który wprowadziła na swoim obszarze Unia Europejska. Pakiet został przyjęty przez Parlament Europejski i przywódców krajów członkowskich UE w marcu 2007 roku.
Pakiet został w skrócie nazwany „3×20” – nazwa odwołuje się do jego podstawowych założeń. Na początku 2007 roku Komisja Europejska przedstawiła cele pakietu, do których należało przede wszystkim zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przynajmniej o 20% w 2020 r.
w porównaniu do bazowego 1990 roku i o 30% zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w 2020 roku w UE (jeżeli zostało uzyskane światowe porozumienie, dotyczące redukcji gazów cieplarnianych). Poza tym Komisja Europejska zaproponowała zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych w zużyciu energii końcowej do 20% w 2020 roku, w tym 10% udziału biopaliw w zużyciu paliw pędnych oraz zwiększenie efektywności wykorzystania energii o 20% do 2020 roku w porównaniu do prognozy zapotrzebowania na paliwa i energię.
Polecane artykuły
Fenomenalne auto zachodnie - Trabant
W Polsce nie brakuje pasjonatów Trabantów, których widok przywodzi na myśl epokę PRL-u. Każdego roku w różnych częściach kraju odbywają się zloty miłośników, co pokazuje ze legenda wciąż żyje. Auto potocznie nazywane „mydelniczką” czy też „trampkiem” w czasach PRL-u uchodziło za szczyt luksusu. Dzi
Wewnętrzna wojna o elektrownie atomowe
Samo powstawanie pomysłu na budowę tego typu zakładów odrazu spotyka się z falą krytyki. Przeciwnicy inwestycji nie chcą w ogóle słuchać argumentów przemawiających za słusznością tych decyzji. Dlatego też temat elektrowni atomowych przyczynił się do powstania dwóch, nazwijmy sobie obozów, które usi