Auta na wodór – przyszłość motoryzacji?

Marki i modele

Auta na wodór – przyszłość motoryzacji?

tablica rejestracyjna z własnym napisem

Na razie na rynku nie znajdziemy wielu takich samochodów, a ich koszty mogą przyprawić o ból głowy, jednak zdaniem ekspertów przyszłość należy do pojazdów napędzanych paliwem wodorowym. Zdaje się to być bowiem najlepszym rozwiązaniem dla naszego środowiska, które teraz jest mocno zanieczyszczone głównie przez samochody spalinowe wytwarzające wiele szkodliwych czy wręcz toksycznych substancji.

Wodór jawi się jako paliwo przyszłości, gdyż jego pozyskiwanie odbywa się na wiele różnych sposobów i można do tego wykorzystać także odnawialne źródła energii. Najważniejszą zaletą takiego paliwa jest fakt, że w zasadzie w żaden sposób nie szkodzi ono środowisku, dlatego jest to najprawdopodobniej najbardziej proekologiczne rozwiązanie dla kierowców.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej krajów zapowiada rozbudowę potrzebnej infrastruktury – przede wszystkim stacji, gdzie można by się wodorem naładować – w kolejnych latach, dzięki czemu wodór rzeczywiście stanie się paliwem przyszłości w następnych dekadach.

Back To Top