Fenomenalne auto zachodnie – Trabant

Fenomenalne auto zachodnie – Trabant

24 lipca 2017 Wyłącz przez Hanna
http://katalizatory-warminsko-mazurskie.pl/elblag.html http://www.sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/229/roomster-fl.html Smary Molykote kupisz w sklepie Danoil.pl

W Polsce nie brakuje pasjonatów Trabantów, których widok przywodzi na myśl epokę PRL-u. Każdego roku w różnych częściach kraju odbywają się zloty miłośników, co pokazuje ze legenda wciąż żyje. Auto potocznie nazywane „mydelniczką” czy też „trampkiem” w czasach PRL-u uchodziło za szczyt luksusu.

Dziś wzbudza uśmiechy innych kierowców i przechodniów oraz pozwala choć przez chwilę wrócić do tamtych czasów. Trabanty produkowane były w NRD w latach 1957-1991. Auto cieszyło się popularnością ze względu na nowoczesne rozwiązania, które zastosowano przy konstrukcji pojazdu.

Użyto niepalącego się duroplastu – tworzywa sztucznego odpornego na korozję i wytrzymałego na zgniecenia. Ponadto Trabant wyposażony był w małolitrażowy silnik dwusuwowy, duże szyby, a wnętrze było dosyć przestronne i pojemne. Pojazd był tani, a jego jedyną konkurencją była komunikacja miejska.

W Polsce Trabanty można było nabyć w Motozbytach czy Pewexach, gdzie rozprowadzano importowane auta zachodnie.